Kristi Qose posílil Karvinou
11:46
Doporučit

Fotbalisty Karviné posílil těsně před startem jarní části ligové sezony albánský záložník či obránce Kristi Qose. Čtyřiadvacetiletý hráč s třemi reprezentačními starty přestoupil do MFK z Ružomberoku a podepsal smlouvu na dva a půl roku.

Qose strávil tři a půl sezony na Slovensku, kde také působil na hostování v Michalovcích. V minulém ročníku nastřílel za Ružomberok devět gólů, na podzim se střelecky prosadil jen dvakrát.

"Je to velice zajímavý fotbalista. Jakmile jsme zjistili, že se nedohodl v Ružomberoku na smlouvě, začali jsme jednat. Je to záložník, vyhovuje mu pozice takzvané šestky nebo osmičky, ale zaskočit může i na stoperu," uvedl na klubovém webu trenér předposledního týmu tabulky Juraj Jarábek.

Qose očekává, že rychle zapadne do nového prostředí. "Slovensko a Česko jsou podobné národy, s mentalitou lidí nebude problém. I v kabině bude podle mě vše klapat bez problémů. Chtěl jsem zkusit jinou soutěž a vím, že česká liga je na vyšší úrovni. Aspoň si ověřím, jak na tom jsem," uvedl hráč, který s rodiči vyrůstal v Řecku a působil tam v akademii PAOK Soluň.