Witsel míří z Číny do Dortmundu
14:40
Doporučit

PŘESTUP. Belgický fotbalista Axel Witsel posílí Borussii Dortmund. Devětadvacetiletý záložník se rozhodl už po jednom roce ukončit lukrativní angažmá v čínském klubu Tchien-ťin Čchüan-ťien, kterému dal loni v létě překvapivě přednost před chystaným přestupem do Juventusu. Borussia jeho dosavadnímu zaměstnavateli podle agentury SID zaplatí 20 milionů eur (513 milionů korun). S Dortmundem se Witsel dohodl na smlouvě do roku 2022.

"Po mistrovství světa jsem se chtěl vrátit z Číny do Evropy. Jsem šťastný a pyšný, že budu již brzy hrát za Borussii. Už se nemůžu dočkat, až vyběhnu na hřiště před 81 tisíci diváků," řekl Witsel s odkazem na kapacitu dortmundského stadionu.

"Alex má velké zkušenosti s mezinárodním fotbalem. Máme radost, že si vybral Borussii," uvedl sportovní ředitel dortmundského klubu Michael Zorc.

Witsela si vyhlédl nový kouč Borussie Lucien Favre. Do zálohy získali osminásobní němečtí šampioni již dříve rovněž za 20 milionů eur Dána Thomase Delaneyho z Werderu Brémy.

Před odchodem do Číny Witsel působil v Petrohradu, v minulosti hrál také za Benficu Lisabon a Standard Lutych. V belgické reprezentaci má na kontě 96 startů a devět gólů.