Reina a Strinič posílí Milán
8:52
Doporučit

PODPIS SMLOUVY. Dvě nové posily oznámil AC Milán. Do šestého týmu minulé sezony italské fotbalové ligy přestoupili španělský brankář Pepe Reina a chorvatský obránce Ivan Strinič. Oba podepsali smlouvu do roku 2021.

Pětatřicetiletý Reina je odchovancem Barcelony, v níž působil do roku 2002. Následně chytal ve Villarrealu, Liverpoolu, Bayernu Mnichov a Neapoli, kterou opouští po třech letech. Za španělskou reprezentaci nastoupil k 36 utkáním a byl i na soupisce pro mistrovství světa v Rusku, do branky se však nepostavil. Španělsko v neděli v osmifinále po penaltách podlehlo domácímu týmu.

Chorvatský reprezentant Strinič na turnaji pokračuje, jeho tým po penaltovém rozstřelu v osmifinále zdolal Dánsko. Třicetiletý levý bek má na kontě 46 startů za národní tým, v Rusku nastoupil do všech čtyř dosavadních duelů. Na klubové úrovni dosud hrál například za Dněpropetrovsk, Neapol a naposledy janovskou Sampdorii.

Oba jsou první letní posily milánského klubu, který přijde o účast v Evropské lize kvůli porušení pravidel finančního fair play. Proti trestu se ale odvolal.