Trenér Weinzierl končí v Schalke
11:50
Doporučit

Nevydařená sezona v německé lize stála místo na lavičce fotbalistů Schalke trenéra Markuse Weinzierla. Dvaačtyřicetiletý kouč, jehož vedení klubu přetáhlo vloni v létě za odstupné čtyři miliony eur z Augsburgu, byl odvolán a místo něj byl angažován o jedenáct let mladší italský rodák Domenico Tedesco z druholigového Aue.

Schalke zakončilo uplynulý ročník bundesligy na desátém místě a manažer klubu Christian Heidel v analýze sezony podrobil kouče ostré kritice. Mužstvu podle něho scházel jasný herní systém, na hřišti nebyl patrný žádný vývoj. Weinzierl měl platnou smlouvu do roku 2019.

Tedesco přišel z druholigového Aue, kde působil od března a zachránil ho ve druhé lize. Před tím pracoval u juniorských týmů Hoffenheimu a Stuttgartu. V Schalke podepsal dvouletou smlouvu. "Nemá moc zkušeností s profesionálním fotbalem, ale přesvědčily nás jeho názory. Jako už jiné kluby jsme vsadili na mladého a velmi inovativního trenéra," uvedl Heidel.

Odchodem trenéra by se v klubu mohla změnit situace pro ukrajinského záložníka Evgena Konopljanku, o něhož má zájem pražská Slavia. Sedmadvacetiletý fotbalista měl s Weinzierlem napjaté vztahy a kouč s ním údajně nepočítal, hráč se přesto rozhodl v Schalke zatím zůstat a zahájit v klubu letní přípravu.